Aurora IIWAL Skate Meet
May 21 & 22, '22
Aurora
Aurora, IL

 

Juvenile C Boys/Girls Figures - Final (104F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1406Alexandra SuslerWi Skateland
2794Elysa CastroLynwood
3148Denise LoganGlenwood
4130Elijah GreenGlenwood
5247Hunter BalsimoSk8-Zone
6248Marshaun AllenGlenwood
7163Mieaya ReidGlenwood
SCR221Jordyn JuliusBloomington
SCR175Sreeviha Sahana RajaAurora
2 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juvenile B Boys/Girls Figures - Final (108F)

3B - LOB-ROB Circle 8    5A - ROIF-LIOF Serp.    7B - LOF-ROF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1406Alexandra SuslerWi Skateland
2195Trevor NeighborsSk8-Zone
3148Denise LoganGlenwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Elementary C Boys/Girls Figures - Final (116F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1151Laila McCallGlenwood
2227Sydney ChambersGlenwood
3200Aakanksha ReddyAurora
4537Pahi TiwariAurora
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Elementary B Boys/Girls Figures - Final (120F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    7B - LOF-ROF 3s    11A - RIF-LIF Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
2151Laila McCallGlenwood
3537Pahi TiwariAurora
4227Sydney ChambersGlenwood
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Elementary A Boys/Girls Figures - Final (124F)

4 - RIB-LIB Circle 8    10B - LOF-ROF Dbl. 3s    27A - RIOF-LIOB Serp. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
SCR191Caitlyn FischerLynwood
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Fresh/Soph C Men/Women Figures - Final (128F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111B - LOF-ROF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1206Calley HenserskyWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Fresh/Soph B Men/Women Figures - Final (132F)

4 - RIB-LIB Circle 8    8B - LOF-RIB 3s    11A - RIF-LIF Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1207
2709Kaitlin D'AngeloSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Fresh/Soph A Men Figures - Final (136F)

12A - ROB-LOB Dbl. 3s    22B - LOF-ROB Counter    32A - ROIF-LOIB Serp. Bracket   
PlaceSkater #SkaterClub
1252David ChestnutFleetwood
2169Ryan NeighborsSk8-Zone
SCR190Caden FischerLynwood
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Sophomore A Women Figures - Final (140F)

12B - LOB-ROB Dbl. 3s    18A - ROF-LIB Bracket    23B - LIF-RIB Counter   
PlaceSkater #SkaterClub
1199Megan SchraftAurora
2580Arushi KshatriyaLynwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

World Skate Junior Men/Women Figures - Final (146F)

43B - LOF Rocker w/Outside Double Three    40B - LOF-RIF Para. Bracket    31A - ROIB-LIOB Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1722Noah ZhengSk8-Zone
2606Lillian GardnerLynwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

World Skate Senior Men/Women Figures - Final (150F)

50B LOF Dbl 3 w/ LOF Cntr & LOB Dbl 3 Para    51B LOF Brkt w/ LIF Rkr & LIB Brkt Para    39A - ROB-LIB Para. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1606Lillian GardnerLynwood
SCR140Darius SandersGlenwood
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze Div 1 Men/Women Figures - Final (154F)

1A - ROIF-LOIF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Rachal HackbarthWi Skateland
2186Danielle WilliamsWi Skateland
3936Bev ThurberFleetwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze Div 2 Men/Women Figures - Final (158F)

1A - ROIF-LOIF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1300Duane PowellGlenwood
2187Karri ProntoWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Bronze Div 3 Men/Women Figures - Final (162F)

1A - ROIF-LOIF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1192Teresa PurvisLombard
SCR940Gladys HamptonLombard
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Silver Div 3 Men/Women Figures - Final (174F)

1 - ROF    2B - LIOF-RIOF Change 8    5A - ROIF-LIOF Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1196Bonita OlcottAurora
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Gold Div 1 Men/Women Figures - Final (178F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    7A - ROF-LOF 3s    9B - LIF-ROB 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1196Bonita OlcottAurora
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Gold Div 2 Men/Women Figures - Final (182F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    5A - ROIF-LIOF Serp.    105B - LOIOF-RIOIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1202Lisa BalsimoSkaterz
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Gold Div 3 Men/Women Figures - Final (186F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    5A - ROIF-LIOF Serp.    105B - LOIOF-RIOIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1189Penny MarchielLynwood
2243Martha RobertsSkaterz
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juvenile C Boys/Girls Circle Loops - Final (198F)

115B - LIF-RIF Loop Circ 8    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1406Alexandra SuslerWi Skateland
2148Denise LoganGlenwood
3248Marshaun AllenGlenwood
4163Mieaya ReidGlenwood
5130Elijah GreenGlenwood
SCR175Sreeviha Sahana RajaAurora
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juvenile B Boys/Girls Loops - Final (202F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1195Trevor NeighborsSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Elementary C Boys/Girls Circle Loops - Final (210F)

115B - LIF-RIF Loop Circ 8    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1200Aakanksha ReddyAurora
2151Laila McCallGlenwood
3537Pahi TiwariAurora
4227Sydney ChambersGlenwood
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Elementary B Boys/Girls Loops - Final (214F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
2151Laila McCallGlenwood
3227Sydney ChambersGlenwood
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Lisa Roberts   

 

Elementary A Boys/Girls Loops - Final (218F)

14A - ROF-LOF Loop    15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
SCR191Caitlyn FischerLynwood
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Fresh/Soph C Men/Women Circle Loops - Final (222F)

115A - RIF-LIF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1206Calley HenserskyWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Fresh/Soph B Men/Women Loops - Final (226F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1709Kaitlin D'AngeloSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Sophomore A Women Loops - Final (234F)

15B - LIF-RIF Loop    16A - ROB-LOB Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1199Megan SchraftAurora
2580Arushi KshatriyaLynwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze Men/Women Loops - Final (240F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Rachal HackbarthWi Skateland
2186Danielle WilliamsWi Skateland
3187Karri ProntoWi Skateland
4300Duane PowellGlenwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Fresh/Soph B Team Dance - Final (310F)

Swing Schottische (100)    Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1252David Chestnut
Arushi Kshatriya
Fleetwood
Lynwood
2169Ryan Neighbors
Kaitlin D'Angelo
Sk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    John Rangel   

 

Bronze 3 Team Dance - Final (318F)

Rhythm Blues (88)    Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1585Norm Radford
Diane Radford
Aurora
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    John Rangel    MNoah Zheng   

 

Gold Div 3 Team Dance - Final (330F)

Ruby Rumba (104)    Sharay Waltz (155)    Zig Zag Polka (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1224Rick Garrett
Penny Marchiel
Avon
Lynwood
SCR249Christopher Morgan
Florance Adams
Skateville
1 Scratch
Judges:    Roberta Jackson    John Rangel    MNoah Zheng   

 

World Skate Junior Team Dance- Style - (340R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Noah Zheng
Lillian Gardner
Sk8-Zone
Lynwood
32.02
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

WS Junior Team Dance - Free Dance - (341R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Noah Zheng
Lillian Gardner
sk8zone
62.38
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

World Skate Quartet - Final (360F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Lillian Samantha Anisa NoahLynwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Rachel Dols    Roberta Jackson   

 

Tot Girls Free Skating - (402R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Jaleah ValleFleetwood9.82
2Elizabeth ShpirkaLombard8.48
3Julia LupulLombard2.08
4Mieaya ReidGlenwood1.88
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juv/Elem C Boys Free Skating - Final (404F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1195Trevor NeighborsSk8-Zone
2225Elijah GreenGlenwood
3248Marshaun AllenGlenwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juv/Elem C Girls Free Skating - Final (406F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1915Jaleah ValleFleetwood
2916Parnee ChauhanFleetwood
3151Laila McCallGlenwood
4227Sydney ChambersGlenwood
5789Sophia DunnAurora
6406Alexandra SuslerWi Skateland
7228Denise LoganGlenwood
8900Abagail O'ConnorLynwood
9247Mieaya ReidGlenwood
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel    Penny Marchiel   

 

Juvenile B Girls Free Skating - Final (410F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1916Parnee ChauhanFleetwood
2915Jaleah ValleFleetwood
3789Sophia DunnAurora
4228Denise LoganGlenwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Elementary B Girls Free Skating - Final (414F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1227Sydney ChambersGlenwood
2151Laila McCallGlenwood
SCR229Denise McCallGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Mini Girls Free Skating - (418R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Parnee ChauhanFleetwood11.36
2Ashley NelsonLombard11.11
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Espoir Girls Free Skating - short - (422R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Leila ChewGlenwood8.26
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Espoir Girls Free Skating - Long - (423R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Leila ChewGlenwood14.76
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Cadet Boys/Girls Free Skating - Short - (424R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1David ChestnutFleetwood20.46
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Cadet Free Skating - Long - (425R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1David ChestnutFleetwood32.44
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Youth Boys/Girls Free Skating - Short - (428R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Victoria LopezFleetwood13.07
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Youth Free Skating - Long - (429R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Victoria LopezFleetwood13.07
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Fresh/Soph C Men/Women Free Skating - Final (432F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1914Jamilex ValleFleetwood
2745Tabitha BollendorfAurora
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Fresh/Soph B Men/Women Free Skating - Final (436F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1914Jamilex ValleFleetwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    John Rangel   

 

Advanced Men/Women Singles - Final (440F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1918Kaitlyn RamirezFleetwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

WS Junior Free Skating - Short - (448R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Samantha KruszaLynwood33.39
2Isabelle PoppeLombard29.07
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

WS Junior Free Skating - Long - (449R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Samantha KruszaLynwood64.07
2Isabelle PoppeLombard33.33
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

World Skate Senior Men/Women Free Skating - Short - (452R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Eric MuellerLombard47.19
2Samantha KruszaLynwood43.32
3Alexis HerbertLombard38.70
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

WS Senior Free Skating - Long - (453R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Alexis HerbertLombard64.84
2Samantha KruszaLynwood62.78
3Eric MuellerLombard61.45
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juv/Elem Girls Short Program - Final (470F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
2916Parnee ChauhanFleetwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Fresh/Soph Men/Women Short Program - Final (472F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1918Kaitliin RamirezFleetwood
SCR199Megan SchraftAurora
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Juv/Elem C Solo Dance - Final (502F)

Academy Blues (88)    Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1227Sydney ChambersGlenwood
2537Pahi TiwariAurora
3151Laila McCallGlenwood
4406Alexandra SuslerWi Skateland
5200Aakanksha ReddyAurora
SCR229Denise McCallGlenwood
SCR175Sreeviha Sahana RajaAurora
2 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel    MNoah Zheng   

 

Juv/Elem B Solo Dance - Final (504F)

Dutch Waltz (120)    Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1195Trevor NeighborsSk8-Zone
2406Alexandra SuslerWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Fresh/Soph C Solo Dance - Final (510F)

Glide Waltz (108)    Skaters March (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1206Calley HenserskyWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    MNoah Zheng   

 

Fresh/Soph B Solo Dance - Final (512F)

Valse Adante (155 Waltz)    Bounce Boogie (100)    Southland Swing (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1709Kaitlin D'AngeloSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Freshman A Solo Dance - Final (514F)

Joanne Foxtrot (92)    Mandy Lynn Tango (100)    California Swing (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1252David ChestnutFleetwood
2169Ryan NeighborsSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Sophomore A Solo Dance - Final (516F)

Continental Waltz (168)    Viva Cha-Cha (100)    Barsalona Bossa Nova (104)   
PlaceSkater #SkaterClub
1580Arushi KshatriyaLynwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze Div 1 Solo Dance - Final (518F)

Double Cross Waltz (138)    Swing Schottische (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Rachal HackbarthWi Skateland
2186Danielle WilliamsWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze Div 2 Solo Dance - Final (522F)

Double Cross Waltz (138)    Swing Schottische (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1187Karri ProntoWi Skateland
SCR222Juliana AbneyBloomington
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Bronze Div 3 Solo Dance - Final (526F)

Double Cross Waltz (138)    Swing Schottische (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1233James WestLynwood
2585Norm RadfordAurora
3234Diane RadfordAurora
4256Ralph Taylor
SCR940Gladys HamptonLombard
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Silver Div 2 Solo Dance - Final (534F)

Luna Blues (88)    Golden Skater Waltz (138)    LaVista Cha Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1193Janice VasquezLombard
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    John Rangel    MNoah Zheng   

 

Silver Div 3 Solo Dance - Final (538F)

Luna Blues (88)    Golden Skater Waltz (138)    La Vista Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1244Joann BrooksUnion
2939Teresa PurvisLombard
3233James WestLynwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Gold Div 1 Solo Dance - Final (542F)

Mandy Lynn Tango (100)    Joanne Foxtrot (92)    Viva Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1103Kurt Van TineLynwood
2196Bonita OlcottAurora
SCR938Christina GallosLombard
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Gold Div 2 Solo Dance - Final (546F)

Syncopated Swing (96)    Pilgrim Waltz (138)    Parade March (100 6/8)   
PlaceSkater #SkaterClub
1202Lisa BalsimoSkaterz
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Penny Marchiel   

 

Gold Div 3 Solo Dance - Final (550F)

Syncopated Swing (96)    Pilgrim Waltz (138)    Parade March (100 6/8)   
PlaceSkater #SkaterClub
1189Penny MarchielLynwood
SCR224Rick GarrettAvon
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Classic Gold Solo Dance - Final (554F)

Fascination Foxtrot (92)    Metropolitan Tango (100)    Paso Doble (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1224Rick GarrettAvon
2196Bonita OlcottAurora
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Classic Int'l Solo Dance - Final (558F)

Dynasty Blues (88)    Daponte Do'Blay (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1189Penny MarchielLynwood
2103Kurt Van TineLynwood
SCR938Christina GallosLombard
1 Scratch
Judges:    Roberta Jackson    John Rangel    MNoah Zheng   

 

World Skate Junior Solo Dance - Style - (566R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Noah ZhengSk8-Zone58.37
2Samantha KruszaLynwood53.97
3Elizabeth BoguslavskyLombard37.73
2 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

WS Junior Solo Dance - Free Dance - (567R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Noah ZhengSk8Zone77.12
2Samantha KruszaLynwood71.30
3Elizabeth BoguslavskyLombard55.56
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juvenile A Creative Solo - Final (574F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1915Jaleah ValleFleetwood
2195Trevor NeighborsSk8-Zone
3916Parnee ChauhanFleetwood
4406Alexandra SuslerWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson    Billy Mastriano   

 

Elementary A Creative Solo - Final (576F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1915Jaleah ValleFleetwood
2916Parnee ChauhanFleetwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Open B Creative Solo - Final (578F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1709Kaitlin D'AngeloSk8-Zone
2199Megan SchraftAurora
3917Victoria LopezFleetwood
4169Ryan NeighborsSk8-Zone
5914Jamilex ValleFleetwood
6745Tabitha BollendorfAurora
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Open A Creative Solo - Final (580F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1169Ryan NeighborsSk8-Zone
2199Megan SchraftAurora
3918Kaitlyn RamirezFleetwood
SCR917Victoria LopezFleetwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Cadet Solo Compulsory Dance - CD1 CD2 - (588R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Lillian GardnerLynwood45.02
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Youth Solo Compulsory Dance - (590R)

PlaceSkaterClubFinal ScoreAssociation Waltz
1Arushi KshatriyaLynwood23.80 
2Carolyn LangerLombard.08 
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Mini Solo Free Dance - (592R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Ashley NelsonLombard20.21
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Cadet Solo Free Dance Segment - (596R)

PlaceSkaterClubFinal Score
1Lillian GardnerLynwood67.23
0 Scratches
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Youth Solo Free Dance - (598R)

PlaceSkaterClubFinal ScoreMOP
1Arushi KshatriyaLynwood28.87 
SCRCaroline LangerLombard
1 Scratch
Specialist:    Gary Callahan    Judges:    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Juvenile C Boys/Girls Figures / Circle Loops Combined - Final (634F)

Placement (104 Terminal Place)    Placement (198 Terminal Place)   
PlaceSkater #SkaterClub
1148Denise LoganGlenwood
2163Mieaya ReidGlenwood
SCR225Elijah GreenGlenwood
1 Scratch

 

Juvenile B Boys/Girls Figures / Loops Combined - Final (638F)

Placement (108 Terminal Place)    Placement (202 Terminal Place)   
PlaceSkater #SkaterClub
1195Trevor NeighborsSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Roberta Jackson       

 

Elementary B Boys/Girls Figures / Loops Combined - Final (650F)

Placement (120 Terminal Place)    Placement (214 Terminal Place)   
PlaceSkater #SkaterClub
1231Leila ChewGlenwood
0 Scratches
Judges:        Roberta Jackson       

 

Sophomore A Women Figures / Loops Combined - Final (670F)

Placement (140 Terminal Place)    Placement (234 Terminal Place)   
PlaceSkater #SkaterClub
1199Megan SchraftAurora
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Little Tykes Boys/Girls Figures - Final (800F)

1 - ROF-LOF Circle 8    1B - LOIF-ROIF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1203Hunter BalsimoSk8-Zone
2248Marshaun AllenGlenwood
SCR226Karrington LoweryGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Open Adult Figures - Final (804F)

1 - ROF-LOF Circle 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1202Lisa BalsimoUnion
2249Martha RobertsUnion
3936Bev ThurberFleetwood
SCR939Teresa PurvisLombard
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Green Station Beginner 16 and under - Final (805F)

T stop to scissors    2 foot sit and roll   
PlaceSkater #SkaterClub
1245. Olivia AlvarezFleetwood
2244Vihaan RawatLombard
3294Azul SaavedraFleetwood
4255Yashika MishraLombard
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Samantha Krusza    MNoah Zheng   

 

Open Figures - Final (806F)

36B - LOF-RIF Para. Dbl. 3s    45A - ROB Counter w/ ROF Brkt & RIB Cntr   
PlaceSkater #SkaterClub
1199Megan SchraftAurora
SCR580Arushi KshatriyaLynwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    Samantha Krusza   

 

Bronze B Boys/Girls Intro Figures - Final (810F)

1 - ROF-LOF Circle 8    2 - RIF-LIF Circle 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1235Heidi MoehlmanSk8-Zone
SCR175Sreeviha Sahana RajaAurora
SCR221Jordyn JuliusBloomington
2 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Intermediate Loops - Final (816F)

16A - ROB-LOB Loop    38B - LOF-RIF Para. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1199Megan SchraftAurora
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Beginner Red Figure/Dance - Final (817F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1244Vihaan RawatLombard
2245Olivia AlvarezFleetwood
0 Scratches
Judges:    Rachel Dols    Samantha Krusza    Penny Marchiel   

 

Little Tykes Boys Free Skating - Final (818F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1248Marshaun AllenGlenwood
2203Hunter BalsimoSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    Samantha Krusza   

 

Open B Men/Women Free Skating - Final (826F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1914Jamilex ValleFleetwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze A Intro Girls Free Skating - Final (830F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1915Jaleah ValleFleetwood
2910Elizabeth ShpirkaLombard
3924Julia LupulLombard
4920Joselyn CervettiLynwood
5923Grace SalazarLynwood
6205Violet HenserskyWi Skateland
SCR226Karrington LoweryGlenwood
1 Scratch
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    John Rangel   

 

Bronze B Intro Boys Free Skating - Final (832F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1225Elijah GreenGlenwood
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Bronze B Intro Girls Free Skating - Final (834F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1912Kailyn LamLombard
2921Jazmyn CervettiLynwood
3900Abagail O'ConnorLynwood
4235Heidi MoehlmanSk8-Zone
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Roberta Jackson    John Rangel   

 

Bronze C Intro Girls Free Skating - Final (838F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1914Jamilex ValleFleetwood
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    Samantha Krusza   

 

Bronze B Intro Solo Dance - Final (842F)

Glide Waltz (108)    Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1235Heidi MoehlmanSk8-Zone
SCR175Sreeviha Sahana RajaAurora
SCR221Jordyn JuliusBloomington
2 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    Penny Marchiel   

 

Bronze C Intro Solo Dance - Final (844F)

Glide Waltz (108)    Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1206Calley HenserskyWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    Penny Marchiel   

 

Beginner A Creative Solo Dance - Final (846F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1911Angelica BixbyLombard
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Beginner B Creative Solo Dance - Final (848F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1910Elizabeth ShpirkaLombard
2912Kailyn LamLombard
3228Denise LoganGlenwood
4913Cara CaseyLombard
5922Jimena CervettiLynwood
SCR221Jordyn JuliusBloomington
1 Scratch
Judges:    Roberta Jackson    Billy Mastriano    Samantha Krusza   

 

Beginner Adult Figures - Final (860F)

1 - ROF-LOF Circle 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Rachal HackbarthWi Skateland
2186Danielle WilliamsWi Skateland
3187Karri ProntoWi Skateland
0 Scratches
Judges:    Gary Callahan    Billy Mastriano    John Rangel   

 

Beginner Adult Solo Dance - Final (862F)

Glide Waltz (108)    Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Rachal HackbarthWi Skateland
2186Danielle WilliamsWi Skateland
3187Karri ProntoWi Skateland
4222Juliana AbneyBloomington
0 Scratches
Judges:    Roberta Jackson    John Rangel    MNoah Zheng   

 

Blind Fold Figures - Final (864F)

2 - RIF-LIF Circle 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1163Mieaya Reed
2195Trevor NeighborsSk8-Zone
3794Elysa CastroLynwood
4248Marshawn Allen
0 Scratches
Judges:    Billy Mastriano    John Rangel    Penny Marchiel   

 

Red Station Free Skating - Final (865F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1245Olivia AlvarezFleetwood
2246Trier LindenLombard
3295Neave ThomasLombard
SCR244Vihaan RawatLombard
1 Scratch
Judges:    Rachel Dols    Samantha Krusza    Penny Marchiel   

Generated: Monday, May 23, 2022 3:38 PM